top of page

O nás

Naše restaurace je ostrůvkem opravdové korejské pohostinnosti, který se nám podařilo vytvořit před třemi roky v pražském Karlíně. Nabízíme autentickou, tradiční korejskou kuchyni. Naši hosté, jak ti místní, tak ti z Koreje, shodně prohlašují, že naší předností je především výborná kvalita a chuť jídla. Usilovné hledání způsobu, jak našim klientům nabízet stále lepší služby, je naší největší radostí.

 

In-ho Lee & Jong-son Kim, majitelé

 

Proč Bibimbap?

 

Název Bibimbap jsme zvolili podle jednoho z nejtypičtějších jídel korejské kuchyně. Tato směs rýže, zeleniny a hovězího masa pronikla do mezinárodního jídelníčku nejprve zásluhou leteckých společností, které ji začaly nabízet v rámci občerstvení podávaného na linkách do Koreje. Dnes však již dávno není jen záležitostí leteckých pasažérů, kosmopolitů nebo amerických celebrit. V roce 2011 čtenáři CNNGo bibimbap zařadili mezi 50 nejlepších jídel světa.

 

To nejlepší z korejské kuchyně

 

Korejská kuchyně získala mezinárodní věhlas nejen zásluhou bibimbapu, ale i pro svůj celkový příznivý vliv na zdraví a osobní pohodu, neboli well-being. Zřejmě nejvíce to platí pro nakládanou, fermentovanou zeleninu, korejsky zvanou kimči. Magazín Health kimči zahrnul mezi pět nejzdravějších jídel světa. Postup jeho přípravy byl dokonce zapsán na seznam nehmotného dědictví lidstva UNESCO. U nás ochutnáte prvotřídní a zaručeně pravé bibimbap i kimči, ale nejen to. U našich hostů jsou velmi populární také nudle ze sladkých brambor s hovězím masem a zeleninou, neboli čapče, anebo marinované hovězí maso bulgogi.

 

Naše hodnoty – autenticita, přátelská obsluha, férové ceny

 

Naše restaurace si již získala desítky stálých klientů, kteří ji cíleně vyhledávají. Podle jejich vlastních vyjádření je tomu tak proto, že ve srovnání s jinými korejskými restauracemi jednoduše lépe vaříme. V naší restauraci se nesetkáte s drahou a neumělou nápodobou korejské kuchyně. Jídlo, které si u nás objednáte, je přesně takové, jaké byste mohli ochutnat v Koreji.

 

Vysoké korejské standardy splňuje také úroveň naší obsluhy. Ve vztahu k našim hostům důsledně uplatňujeme lidský přístup, vlídnost, zájem o jejich potřeby, zodpovědnost a srdečnost. Považujeme to za předpoklad dlouhodobého úspěchu.

 

Klademe důraz na to, aby naši hosté platili za to, co skutečně dostávají. Ceny stanovujeme tak, aby odpovídaly poskytované službě a neodrazovaly od návštěvy ani nové, ani stálé klienty.

 

Naše vize – od kuchyně ke kultuře

 

Z historických příčin není Korea Čechům tak známá jako Japonsko, Čína nebo Vietnam. Povědomí Čechů o Koreji v posledních letech rostlo především zásluhou korejských výrobců elektroniky Samsung a LG i mezinárodního ohlasu korejského filmu. Významnou roli sehrál také investiční projekt automobilky Hyundai v Nošovicích a vstup Korean Air do ČSA. S otevřením leteckého spojení do Soulu se zvýšil počet korejských návštěvníků Prahy i dalších míst v ČR. Tyto pozitivní změny vytváří nové příležitosti pro kulturní výměnu. Chtěli bychom se do ní aktivně zapojit.

 

Jako Korejce žijící v Česku by nás potěšilo, kdyby korejskou kulturu poznali také Češi a ostatní obyvatelé Česka. Rádi bychom jim předali alespoň trochu porozumění pro ni a vzbudili v nich lásku k ní právě prostřednictvím korejského jídla a kultury stolování.

bottom of page